ENTI RREGULLATOR I ENERGJISE



Bordi i Komisionereve
Bordi i Anėtarėve tė Entit Rregullator tė Energjisė Bordi i anėtarėve tė ERE pėrbėhet nga 5 anėtarė tė emėruar nė detyrė nga Kuvendi i Republikės sė Shqipėrisė, sipas dispozitave tė ligjit nr. 43/2015 "Per sektorin e energjise elektrike" dhe ligjit nr. 102/2015 "Pėr sektorin e gazit natyror"

Aktualisht Bordi i anėtarėve tė ERE pėrbėhet:

Petrit Ahmeti
Kryetar i Bordit tė ERE, emeruar nė detyre mė datė 26.02.2019 me cilėsinė e kryetarit tė Bordit (Inxhinier Elektrik).

Adriatik Bego anėtar i Bordit, emėruar nė detyrė mė datė 02.02.2017 (Inxhinier Elektrik).

Erjola Sadushi anėtare e Bordit, e emėruar nė detyrė mė datė 21.12.2017(Juriste).

Maksim Shuli anėtar i Bordit, i emėruar nė detyrė mė datė 26.02.2019 (Inxhinier Hidrokarburesh).

Rajmonda Islamaj anėtare e Bordit, e emėruar nė detyrė mė datė 13.12.2018 (Ekonomiste).